Як повідомили в Міністерстві економіки, уряд розширив кількість програм державної підтримки аграрного бізнесу та виділив фермерам майже 86 млн гривень на компенсацію виплат за кредитами. Гроші будуть направлені на рахунки 863 виробників сільськогосподарської продукції, які отримали позику в банках-партнерах Фонду розвитку підприємництва.
Загалом на підтримку аграрного виробництва з держбюджету у 2021 році заплановано виділити понад 4,5 млрд гривень, з них 1,2 млрд буде спрямовано на часткову компенсацію кредитів. Крім здешевлення позик, державна допомога буде розподілятися за такими напрямками:
У рамках цих проектів планується надати допомогу 8-9 тисячам аграрних господарств.
А на початку квітня Кабмін прийняв постанову щодо розширення підтримки виробників сільськогосподарської продукції, додавши шість нових проектів. Затверджені програми передбачають надання державної допомоги при страхуванні майбутнього врожаю, компенсацію втрат, отриманих внаслідок пошкодження посівів, які спричинені техногенними та природними факторами. Представник профільного міністерства зазначив, що рішення уряду спрямоване на реалізацію Закону “Про державну підтримку сільського господарства України”.
Оприлюднюючи цю інформацію у прес-службі Мінекономіки зазначили:
“Держава компенсує аграріям втрати, які вони понесли минулого року внаслідок надзвичайних погодних умов. Також для подальшого убезпечення виробників від можливих фінансових втрат ми запроваджуємо агрострахування”.
За повідомленням Укрінформу, на початку весни уряд ухвалив рішення про оновлення механізму використання бюджетних коштів, виділених для здешевлення позик, отриманих підприємцями-аграріями. У постанові передбачено, що відбір претендентів на отримання компенсації буде здійснюватися на прозорій основі. Також урядовці конкретизували напрямки, за якими використовуються кредити. Зокрема, аграрії можуть отримати компенсацію:
Скористатися державною підтримкою у 2021 році зможуть близько 4,5 тис. підприємців. Для виробників тваринницької продукції розмір максимальної компенсації становить 15 млн гривень, для інших категорій — 5 млн гривень.
Також в Україні прийнято закон про фінансовий лізинг, який має зробити економіку більш ефективною.