Про це стало відомо з повідомлення, опублікованого на сайті Президента України. Нову редакцію Закону, яка була ухвалена Верховною Радою 04.02.2021 року, президент підписав 9 березня. Закон вступить у дію 13 червня.
Як указано на сайті президента, фінансовий лізинг — дієва альтернатива кредитуванню, важливий чинник підвищення конкурентоспроможності підприємств і ефективності виробництва. Він сприяє зміцненню позицій на внутрішньому ринку і розширює можливості виходу на зовнішній. Завдяки лізингу збільшуються інвестиції в основні засоби, відбувається оновлення обладнання, купівля житла, комерційних приміщень, транспорту. А все це веде до зростання надходжень до бюджету. Саме для реалізації цих завдань і було прийнято Закон «Про фінансовий лізинг».
Оновлюючи Закон, парламентарі мали на меті спростити отримання послуги для споживачів та створити механізми, які би захищали лізингодавців від недобросовісних отримувачів.
Державним регулюванням та наглядом за дотриманням на ринку правових норм займається Національний банк України.
У документі зазначено, що фінансовий лізинг — це різновид правовідносин, що регулюються договором і відповідно до яких лізингодавець за певну плату передає лізингоодержувачу майно у власність та користування на визначений строк.
Також сформульовано засади фінлізингу, з урахуванням норм міжнародного права, його ознаки та об’єкти. У Законі містяться норми, які стимулюють появу нових лізингових компаній, забезпечує захист лізингодавців і лізингоодержувачів, створює в цій сфері конкурентне середовище. Окремі його положення регламентують принципи укладення договору фінансового лізингу з фізичною особою (не ФОПом).
Крім того, законом врегульовано порядок припинення угоди у випадку значного прострочення лізингових платежів, а також визначено можливість передати предмет лізингу в суборенду і врегульовано механізм здійснення такої передачі.
За визначенням законодавця, об’єктами фінлізингу, є майно, яке не заборонене до купівлі/продажу чи передачі в оренду. Ними, згідно з Законом «Про оренду державного та комунального майна», не можуть бути:
Варто зазначити, що українців в першу чергу цікавить лізинг житла, комерційної нерухомості та транспортних засобів.
Читайте також про запровадження програми «5–7–9%» для підтримки бізнесу.